Новини та події
18 Кві 2014, 21:43

Юлія Тимошенко: діалог розпочато, компроміс можливий (фото)

 
____.jpgКандидат в президенти України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко вважає позитивним початок переговорів з людьми, які захопили адміністративну будівлю Донецької обласної державної адміністрації.

"Я вважала своїм обов'язком приїхати сьогодні в Донецьк і постаратися провести переговори з тими групами людей, які вже багато днів поспіль блокують державну адміністрацію Донецької області. Я змогла зустрітися з двома групами. Після переговорів, які проведено, я можу твердо сказати, що компроміс можливий", - заявила Юлія Тимошенко сьогодні в ефірі Першого національного телеканалу під час прямого включення з Донецьку.

Кандидат в президенти зазначила, що захоплення державних будівель - це своєрідна форма протесту проти небажання української влади почути проблеми східних та південних регіонів України.

"Я почула першу претензію, що дуже багато часу втрачено, і претензія про те, що цілий місяць політики київського рівня, влада, не починала вести переговори з тими, хто сидить сьогодні в обласній державній адміністрації Донецької області. Багато років, ну як мінімум останніх 15 років політики просто не чули своїх громадян, політики просто ігнорували все те, що роками накопичувалося в серці, в душі, у свідомості українців як на сході, так і на заході", - зазначила вона.

Лідер партії "Батьківщина" зазначила, що темою переговорів стали можливі шляхи виходу з нинішньої кризи. "Ми проговорили всі питання, що стосуються економічної ситуації, соціальної. Людям дуже важко зараз. Це теж потрібно зрозуміти. Крім цього, ми також мали можливість подумати про те, як дати більше самостійності місцевим радам, регіонам, і як вирішити всі наші культурні і мовні питання, які в тому числі сьогодні піднімаються. Я думаю, що діалог розпочатий. Це дуже важливо", - сказала вона.

Юлія Тимошенко повідомила, що в результаті переговорів в Донецькій обласній державній адміністрації сторони дійшли згоди щодо необхідності широкого діалогу в форматі круглого столу.

"Я також запропонувала організувати саме в Донецьку в найближчі дні одразу ж після свят великий круглий стіл, де була б представлена практично вся Україна, щоб за цим круглим столом вперше сіли ті, хто представляє всі групи, що блокують сьогодні адміністративні будівлі на сході, щоб також за цим столом опинилися представники інтелігенції, авторитетні люди з західної України і з центральної, і звичайно ж, політики всіх фракцій для того, щоб почути, зрозуміти і, нарешті, почати жити в інтересах людей", - підкреслила лідер партії "Батьківщина".

Юлія Тимошенко зазначила, що переговори триватимуть до повного вирішення всіх конфліктних питань. "Ми домовилися про те, що буквально через день ми зустрічаємося ввечері і продовжуємо наш діалог до того моменту, коли ми можемо побачити рішення, яке влаштовує всіх", - додала вона.

Під час прямого включення з Донецьку на телеканалі "Україна" Юлія Тимошенко наголосила, що політикам в першу чергу потрібно говорити з людьми. "Склалася ілюзія, що все можна вирішити в парламенті чи в Кабінеті міністрів. Це важка помилка, яка повертається революціями, заблокованими будинками і, по суті, великою нестабільністю, яка призводить до фінансового та економічного падіння нашої країни. Тому передусім треба розмовляти з людьми, а не з політиками. І коли компроміс з людьми буде знайдений, тоді політики повинні ухвалювати всі необхідні рішення. Навпаки не отримається", - зазначила вона.

"Після відвідування Донецької обласної державної адміністрації, я зрозуміла, що потрібно йти двома шляхами. По-перше, безумовно виконувати женевські домовленості. І ми дуже розраховуємо, що це буде зроблено Росією, а з іншої сторони, потрібно вести прямий, чесний, відкритий діалог з тими людьми на сході та півдні України, які відчувають, що революція, яка відбувалася, не дала їм відчування справедливості, захищеності та рівності", - заявила Юлія Тимошенко.

Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, будь-ласка, відправте цю форму. Дякуємо за співпрацю!

Повідомлення: